ضریح الرضا
خلاصهى سريال فاطماگل , طرز طهیه ی سالاد کلم , تصاویر , جوک پیامک خنده دار روز مرد , همسر و فرزندان واقعی شوکت در برگ ریزان , بازی.comباربی , اسیری , گالری عکس ماشین , عکس های زیبا از دسته گل رز , مدل سوپراستارهای هالیوودی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

| 
|

وزير بهداشت با ارائه گزارش برخورد با خاطيان عدم پذيرش طلبه ناهي از منكر گفت: 2 رزيدنت بيمارستان‌هاي شهداي تجريش و طالقاني به يكسال توقف در تحصيل محكوم شدند، مسئول پذيرش در ستاد هدايت دانشگاه توبيخ و رئيس بيمارستان تجريش نيز بركنار شد.

به گزارش مرضيه وحيد دستجردي امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره نحوه برخورد با خاطيان عدم پذيرش علي خليلي، طلبه جوان ناهي از منكر افزود: طلبه جوان ناهي از منكر در شب نيمه شعبان دچار حادثه و بريدگي از ناحيه حساس رگ گردن شد و هنگامي كه وي را به بيمارستان تهرانپارس منتقل كردند فشارش روي 4، نبضش 160 و سطح هوشياري اش بين 3 تا 4 بود.

وي گفت:‌ وضعيت اين طلبه جوان در آن زمان واقعاً وخيم بود و خوشبختانه پرسنل اورژانس بيمارستان تهرانپارس توانستند بيمار را با تزريق خون و مايعات احيا كنند و توانستند فشار خون بيمار را به 12 برسانند اما براي درمان محل خونريزي از شريان گردن نياز به خدمات تخصصي‌تر و جراح عروق بود به همين علت از ستاد هدايت بيمار دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي كه اين بيمارستان و محل حادثه در مجموعه تحت نظارت اين دانشگاه است تماس گرفتند تا براي انتقال اين بيمار به يك بيمارستان ديگر اقدام شود.

وي ادامه داد: اما متأسفانه مسئول پذيرش در ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي مسئولانه عمل نكرد زيرا بر اساس ضوابط موجود اين ستاد بايد وضعيت بيمار را تا پذيرش نهايي در يك بيمارستان ديگر كه امكان درمان بيمار را دارد دنبال كند، فرد مسئول در ستاد هدايت دانشگاه اعلام كرد كه براي پيدا كردن دستيار جراحي عروق و تخت ICU اقدام مي‌كند اما متأسفانه بعداً موضوع را دنبال نكرده و با بيمارستان اول تماسي برقرار نمي‌كنند.

وزير بهداشت اضافه كرد: بعد با بيمارستان طالقاني تماس گرفته مي‌شود در آنجا دستيار جراحي عنوان مي‌كند كه چون 2 بيمار جراحي عروق دارم نمي‌توانم اين بيمار را پذيرش كنم كه اين كار متأسفانه كار غير مسئولانه‌اي بوده است زيرا معلوم شد اين دو بيمار خيلي وضع حادي نداشتند. بعد با بيمارستان حضرت رسول(ص) تماس گرفته شده، خوشبتختانه استاد انكال بيمارستان پذيرش مي‌دهد به بيمار و دستيار ارشد جراحي به اورژانس مراجعه مي‌كند كه بيمار را تحويل بگيرد.

وي ادامه داد: با اين حال به علت به هم ريختگي‌هايي كه براي ما منتظر است و در چنين شرايطي رخ دهد،‌بيمار به بيمارستان حضرت رسول(ص) منتقل نشد. بعد با بيمارستان سينا تماس گرفته مي‌شود در اين بيمارستان هم يك دختر 11 ساله دچار يك عارضه جدي و حال وخيم بوده است كه از ناحيه عروق لگن و شكمي دچار آسيب شده بود و استاد جراحي عروق و دستيار ارتوپدي و بيهوشي همه تا ساعت 6صبح درگير اين بيمار بودند به همين علت انتقال به اين بيمارستان هم به علت مشغوليت كادر اين بيمارستان اتقاق نمي‌افتد.

وي گفت: البته گفته شده در تعدادي از بيمارستان‌ها هم دوستان اين طلبه با موتور و غيره براي پذيرش بيمارشان مراجعه كرده‌اند كه چون مراجعه به صورت مقبول و غير متعارف بوده است قاعدتاً امكان پذيرش نبوده است و ما اينها را جرء روش‌هاي طبيعي پذيرش محسوب نمي‌كنيم.

وي افزود: در بيمارستان اول و در انتها در بيمارستان عرفان بيمار پذيرش شده و كارهاي خوب و درستي براي بيمار انجام شد و خوشبختانه سرعت بهبود بيمار بسيار قابل قبول است. بار آخري كه من از اين طلبه عزير عيادت كردم عكس‌هاي آنژيوگرافي مغزي نشان داد كه عروق سمت چپ، درست مانند سمت راست پر است و مناطق اسيتكميك همه محو شده‌اند و بهبود به سرعت در حال انجام است.
*براي طلبه ناهي از منكر با 4 بيمارستان تماس گرفته شد

وزير بهداشت اضافه كرد: جمع بندي ما اين است كه در مجموع براي اين بيمار با 4 بيمارستان تماس گرفته شده است البته با يك بيمارستان ديگر غير از بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت تماس گرفته شده است كه آن بيمارستان هم گفته كه متخصص جراحي عروق و بخش جراحي نداريم. از بيمارستان هاي تحت پوشش وزارت بهداشت با 4 بيمارستان تماس گرفته شده است كه از اين تعداد 2 بيمارستان بايد پذيرش مي‌‌دادند كه متأسفانه اين كار را نكردند.

* تلفن گوياي بيمارستان‌ها براي پذيرش اورژانس نيست

وحيد دستجردي در پاسخ به اين پرسش فارس كه همراهان اين بيمار با برخي بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي به طور تلفني هم تماس گرفته و خواستار پذيرش بيمار شده بودند ادامه داد:‌ اين تماس‌هاي تلفني با تلفن‌هايي بوده كه از 118 گرفته بودند و تلفن‌هاي پيام گير صبح بيمارستان بوده است كه البته اين كار ناشي از اين بوده كه ستاد هدايت بيمار دانشگاه وظيفه‌اش را درست انجام نداده زيرا ما براي پذيرش بيمار تلفن‌هاي خاصي داريم كه تعريف شده است حتي برخي از مسئولان ستاد هدايت بيمار تلفن‌هاي موبايل مخصوص دارند كه بايد از آن استفاده مي‌شد و تلفن‌هاي پيام گير بيمارستان غير از تلفن‌هاي پذيرش بيماران است به همين علت به نتيجه نرسيده‌اند.

* مسئول ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي توبيخ شد

وي ادامه داد: ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي كارش را به درستي انجام نداده است، تمام نحوه پذيرش گيري از طريق ستاد هدايت دانشگاه بايد انجام شود و اگر مردم يا بيمارستان تماس مي‌گيرند باز هم اين ستاد هدايت است كه بايستي بيمار را از طريق سوپوايزر بيمارستان يا هر فرد مسئول ديگر كار را به سامان برساند متأسفانه آن مسئولي كه در آن شب خاص بايد اين كار را مي كرد مسئوليتش را به درستي انجام نداد به همين علت از مسئوليتش خلع شد و پرونده او به هيئت رسيدگي به تخلفات اداري فرستاده مي‌شود.

* توقف تحصيل 2دستيار تخصصي در بيمارستان شهداي تجريش و طالقاني

وزير بهداشت گفت: مسئول ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي هم توبيخ كتبي با درج در پرونده شد و احتمال دارد پرونده او هم به هيئت رسيدگي به تخلفات اداري فرستاده شود، دستيار جراحي كه در بيمارستان شهداي تجريش كه بايد پذيرش مي‌داده و كوتاهي كرده در حالي كه خودش گفته بوده نيم ساعت بعد تماس مي‌گيرم اما اين كار را نكرده اين دستيار به توقف و منع در تحصيل به مدت 6 ماه يا يك ترم محكوم شده است.

وي ادامه داد:‌ همچنين رئيس بيمارستان شهداي تجريش با توجه به اينكه بر اساس بخشنامه‌هاي وزارت بهداشت كه ظرف 10ماه گذشته به تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و بيمارستان‌ها ابلاغ كرديم مسئوليت ساماندهي اورژانس را به عهده دارد و بايد امكان اجراي اين بخشنامه را فراهم مي‌كردند متأسفانه اين كار توسط رئيس بيمارستان شهداي تجريش انجام نشده و بنابراين وقتي كه تماس گرفته مي‌شود با يك دستيار تماس گرفته مي‌شود و بايد با يك فرد مسئول تماس گرفته مي‌شده در حالي كه اين بيمارستان داراي متخصص طب اورژانس است و با وجود حضور اين متخصص ساماندهي به درستي انجام نشده است.

* بركناري رئيس بيمارستان شهداي تجريش

وي گفت: اين نابساماني به علت ضعف مديريت بيمارستان شهداي تجريش بوده به همين علت رئيس اين بيمارستان از مسئوليتش خلع مي‌شود و فرد ديگري جايگزين وي مي‌شود. در بيمارستان طالقاني هم كه رزيدنت كوتاهي كرده و پذيرش نداده و علت را حضور دو بيمار عروق ديگر عنوان كرده در حالي كه دو بيمار ديگر وضعيت حادي نداشته‌اند او هم به مدت دو نيمسال منع ادامه تحصيل پيدا كرده و به مدت يكسال از تحصيل عقب مي‌افتد.

*بيمارستان سينا و حضرت رسول(ص) تقصير نداشتند

وزير بهداشت ادامه داد:‌ دو بيمارستان ديگر حضرت رسول (ص) كه به بيمار پذيرش داده بود و دستيار جراحي عروق هم حاضر شده بود و بيمارستان سينا كه در آن زمان در پي درمان يك دختر مجروح بدحال بودند در اين زمينه مقصر شناخته نشدند.

*رئيس دانشگاه مسئول اجراي دستورالعمل اصلاح اورژانس بيمارستان‌است

وي گفت: اولويت وزارت بهداشت ساماندهي اورژانس‌هاي بيمارستاني و رسيدگي به بيماران اورژانسي است كه به اين مراكز مراجعه مي‌كنند، بخشنامه‌هاي تعيين تكليف اورژانس‌هاي بيمارستاني، حضور متخصص مقيم در اورژانس و تبعيت كامل رزيدنت‌ها از استاد و متخصص مقيم هم ابلاغ شده است و بايستي اين دانشگاه‌ها و به خصوص رياست دانشگاه‌ها مسئول حسن اجراي اين دستورالعمل‌ها هستند و ما از آنها مي‌خواهيم اين كار با سرعت و جديت اجرا شود.

*مديران ضعيف بيمارستانها بركنار مي‌شوند

وي اضافه كرد: كميته ويژه اصلاح اورژانس‌هاي بيمارستاني كه بنده مأمور كردم نيز از تمام اورژانس‌هاي بيمارستاني در تهران نه يك بار بلكه چندين بار بازديد كردند و گزارش‌هاي متعددي به من دادند اين ها مسئول هستند به من گزارش دهند كه بدانيم در كجا مديريت مناسب دارند و از آنها تشكر كنيم و كجا مديريت نامناسب دارند تا آنها را تعويض كنيم.

وزير بهداشت تأكيد كرد:‌ در بيمارستان‌هاي شهداي تجريش و طالقاني هم با وجود استادان و رزيدنت‌هاي زحمتكش متأسفانه در مورد اين بيمار كوتاهي شده است به همين علت با افراد مقصر برخورد مي‌شود.

*در گذشته ساماندهي اورژانس‌هاي بيمارستاني را نداشتم

وحيد دستجردي در پاسخ به اين پرسش فارس كه ريشه اين كار در كجاست زيرا ممكن است چنين اتفاقي بارها قبل از اين مورد رخ داده باشد و باز هم تكرار شود، گفت:‌ ريشه اين كار اين است كه در گذشته ساماندهي اورژانس‌هاي بيمارستاني را نداشتيم آنچه را كه ظرف 1.5 سال گذشته انجام شد و ابلاغيه هايي كه براي ساماندهي اورژانسها انجام شده در گذشته وجود نداشته است و ما مسئوليت پذيرش در اورژانس‌هاي به عهده افراد متعدي گذاشته بوديم.

وي افزود: در مواردي دستياران (رزيدنتها) فكر مي‌كردند كه مسئوليت پذيرش بيمار را دارند در حالي كه مسئوليت پذيرش بيمار باستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي و سوپروايزر اورژانس است و بالاخره يك فرد ديگري كه مسئول اين كار است بايد تعيين تكليف شود كه قبلاً ناديده گرفته مي‌شد اين مسائل بود كه منجر به نابساماني در اورژانس‌ها مي‌شد.

وزير بهداشت ادامه داد: آنچه را به صورت دستورالعمل به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و بيمارستان‌ها ارسال كرديم اگر به درستي اجرا شود رضايتمندي مردم را از خدمات اورژانس‌ها جلب مي‌كند و ما اين نابساماني را در اورژانس‌هاي بيمارستاني نخواهيم داشت.

وي در پاسخ به اين پرسش فارس كه با وجود اين هنوز در بسياري از اورژانس‌ها مسئوليت به عهده رزيدنت‌هاي مقيم است كه بعضاً حتي رزيدنت‌هاي سال اول هستند، توضيح داد: استاد انكال كسي است كه انكال است و اگر لازم شد در بيمارستان حاضر مي‌شود اما در اورژانس بايستي بر اساس دستورالعمل ما متخصص مقيم 24 ساعته در اورژانس حضور داشته باشد و اين افراد به صورت شيفت درگردش عوض مي‌شوند اما در تمام 24 ساعت و 7 روز هفته حتماً يك متخصص مقيم در اورژانس تمام بيمارستان‌هاي كشور بايد حضور داشته باشد.

وحيد دستجردي اضافه كرد: مسئوليت اورژانس با متخصص مقيم است و همه دستياران (رزيدنتها) ‌بايد تابع او باشند و البته اكنون در اورژانس تمام بيمارستان‌هاي بزرگ تهران يك متخصص طب اورژانس به صورت 24 ساعته حضور دارد. حالا ممكن است بيمارستان‌هاي كوچكي در تهران داشته باشيم كه لازم نباشد متخصص طب اورژانس مستقر باشد كه در آنها يك متخصص ديگر حتماً حضور دارد. تعيين تكليف بيمار توسط متخصص مقيم انجام مي‌شود و بعد اگر لازم باشد بيمار به گروه تخصصي بعدي ارجاع مي‌شود.

وي گفت:‌ مسئوليت پذيرش بيماران در بيمارستان‌ها به عهده ستاد هدايت دانشگاه علوم پزشكي است، اگر بيمار از طريق اورژانس 115منتقل شد كه وارد اين چرخه مي‌شود و از طريق اين ستاد بايد براي بيمار پذيرش گرفته شود و اگر بيمار به صورت سرپايي خودش مراجعه كرد مسئوليت پذيرش با متخصص مقيم اورژانس است و اگر مشكلي براي پذيرش باشد از طريق بيمارستان بايد با ستاد هدايت دانشگاه تماس گرفته شود و سريعاً بيمار به اورژانس بيمارستان ديگر منتقل شود.

وي افزود: در تمام شهرستان‌ها همين روند است و ستاد هدايت بيمار در تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشكي همين وظيفه را دارند.

*با هيچ رئيس دانشگاهي شوخي نداريم

وزير بهداشت در پاسخ به اين پرسش فارس كه وزارت بهداشت براي ساماندهي اورژانس‌هاي بيمارستاني با چه كمبودهايي مواجه است، گفت: به هر حال وظيفه تمام دانشگاههاي علوم پزشكي است كه ابلاغيه‌هاي وزارت بهداشت را تمام و كمال اجرا كنند و ما در اين زمينه با رئيس هيچ دانشگاهي شوخي نداريم،معاونت درمان دانشگاهها و روساي بيمارستان‌ها بايد پاسخگو باشند، ضمن اينكه مشكلات جانبي مثل كمبود پزشك، پرستار و رشته‌هاي پيراپزشكي هم داريم يك مقداري هم كمبودهاي اعتباري داريم كه اميدواريم دستگاه‌هاي ديگر كمك كنند اعتبارات به موقع به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سرازير شود، آنها هم وظيفه خودشان را به درسي انجام دهند.

*حداقل 50 هزار پرستار در بيمارستانها كم داريم

وحيد دستجردي اضافه كرد: از نظر نيروي انساني اكنون به شدت مشكل داريم بخش‌هاي زياد توسعه‌اي داريم كه پرسنل آنها تأمين نشده است حداقل 50 هزار پرستار غير از 23 هزار پرستاري كه براي اجراي قانون ارتقاي بهره‌وري استخدام مي‌شوند، براي بخش درمان دولتي كشور نيار داريم زيرا متأسفانه اكثر بخش‌هاي توسعه‌اي با همان نيروي سابق كار مي‌كنند. در مورد اعتبارات هم اميدواريم بودجه هاي مصوب به خصوص 3 ميليارد دلار پول نفت پرداخت شود كه از اين اعتبارات براي تكميل بخش‌هاي جديد و ساماندهي اورژانس‌هاي بيمارستان و پيش بيمارستاني به كمك ما بيايد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه به نظر مي رسد افكار عمومي در پي اين حادثه برخورد شديدتر و قاطعانه‌تري را با متخلفان انتظار داشت گفت: ممكن است در آينده چنين برخوردهايي هم صورت گيرد، واقعيت اين است كه روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي براي توجيه و اجراي بخشنامه‌هاي ابلاغ شده از سوي وزارت بهداشت تلاش زيادي كشيده‌اند كه ما نبايد اين تلاش‌ها را ناديده بگيريم.

*ارزيابي رضايتمندي مردم از اورژانس‌ها در آينده انجام مي‌شود

وزير بهداشت در پاسخ به اين پرسش فارس كه ارزيابي شما از ميزان رضايتمندي مردم از اورژانس بيمارستان‌ها چيست گفت: اكنون فصل جديدي در اورژانس‌هاي بيمارستاني كشور ايجاد شد و با اجراي دستورالعمل‌هاي جديد مردم به زودي تغييرات را حس مي‌كنند، در گذشته كار ارزيابي و نمره‌گذاري بيمارستان‌ها به عهده خودشان بود كه كار مطلوبي نبود و حالا اين كار به حوزه معاونت درمان منتقل شده است اميدواريم با اين تغييرات بتوانيم ارزيابي دقيقي از بيمارستان‌ها و اورژانس‌هاي بيمارستاني داشته باشيم و بتوانيم ميزان رضايتمندي و نارضايي مردم را از ارائه اين خدمات ارزيابي كنيم.

*اوضاع بيمارستان‌هاي آموزشي بدتر از بيمارستان‌هاي درماني است

وي گفت: با ارزيابي‌هاي جديد و فعاليت كميته 5 نفره منصوب بنده ما شاهد تحرك بيشتري در بيمارستان‌هاي تهران براي اصلاح اورژانس‌ها هستيم، ارزيابي ما اين است كه در بيمارستان‌هاي درماني چون تعداد افرادي كه خدمت مي‌دهند مشخص هستند وضعيت ارائه خدمات بهتر است اما در بيمارستان‌هاي آموزشي به علت حضور گروه‌هاي مختلف و دستياران وضعيت نامناسب‌تري حاكم است.

* با بخشنامه‌هاي جديد اوضاع اورژانس‌ها بهتر مي‌شود

وي افزود: با بخشنامه‌هاي جديد اين هم سر و سامان مي‌گيرد و من حضور متخصص طب اورژانس را در اورژانس عامل احيا كننده براي نيازهاي بيمارستاني و عامل اساسي براي رضايتمندي مردم مي‌دانيم و البته روند كار اين طور است نظارت بر بيمارستانهاي آموزشي جدي‌تر از گذشته خواهد بود.

* اعضاي هيئت علمي بدون كار خدماتي مناسب ارتقا پيدا نمي‌كنند

وزير بهداشت افزود: استادان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي نيز براي ارتقاي سالانه فقط به فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي آنها توجه نمي‌شود بلكه فعاليت‌هاي درماني و خدماتي آنها كه منجر به رضايت مردم مي‌شود حرف اول را مي‌زند نقش بسيار مهمي در ارتقاي آنان خواهد داشت و اگر انجام نشود ممكن است هيئت مميزه رأي به ارتقاي آنان ندهد.
[ ] [ ] [ zarihorreza ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب