ضریح الرضا
خلاصهى سريال فاطماگل , طرز طهیه ی سالاد کلم , تصاویر , جوک پیامک خنده دار روز مرد , همسر و فرزندان واقعی شوکت در برگ ریزان , بازی.comباربی , اسیری , گالری عکس ماشین , عکس های زیبا از دسته گل رز , مدل سوپراستارهای هالیوودی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

| 
|

بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیشتر مردم لبنان از طیفهای مختلف بر این باورند که دادگاه بین المللی ترور رفیق الحریری، سیاسی است و 60 درصد آنها به این دادگاه اعتماد ندارند.

به گزارش شبکه المنار، بیشتر لبنانی ها از طوایف اصلی(شیعه، سنی و مسیحی) معتقدند دادگاه بین المللی، دادگاهی سیاسی است، دو سوم لبنانی ها بر این باورند که صدور کیفرخواست، همزمان با تصویب بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان اقدامی عمدی بود.

این نظرسنجی را مرکز مطالعات و اطلاعات بیروت درباره زمان صدور کیفرخواست و میزان اعتماد لبنانی ها به مستقل بودن دادگاه بین المللی انجام داد.

 پس از دو سال انتظار، کیفرخواست جنایت ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان از سوی دادگاه بین المللی ویژه لبنان صادر شد که طی آن چهار نفر از اعضای حزب الله به دست داشتن در این حادثه متهم شده اند که به نظر می رسد اقدامات پیشدستانه حزب الله در جلوگیری از تاثیرگذاری کیفرخواست موفق بوده است به طوری که تاثیری بر مردم نداشته است و آن طور که بسیاری از تحلیلگران لبنانی و خارجی پیش بینی می کردند، سبب افزایش میزان شکاف موجود یا ایجاد تنش و آشوب نشد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، حدود 64 درصد معتقدند افشای متن کیفرخواست در رسانه ها از دو سال پیش، اعتبار دادگاه را خدشه دار کرده است، نکته قابل توجه این است که 46 درصد کسانی که دراین زمینه ابراز عقیده کرده اند، اهل سنت هستند.

60 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند : تعامل دانیل بلمار دادستان دادگاه با شواهد و ادله ای که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله ارائه کرد، حرفه ای نبود و این گونه رفتار، اعتبار بلمار را زیر سئوال می برد.

بر اساس این نظرسنجی، 60 درصد نیز اعلام کرده اند به دادگاه بین المللی اعتماد ندارند.

المنار گزارش داد : در این نظرسنجی این سئوال مطرح شد که ترور حریری به نفع چه طرفهایی بوده است، اکثریت پاسخ دادند اسرائیل و آمریکا از این ترور سود برده اند و تنها کمتر از 14 درصد سوریه و حزب الله را متهم کرده اند،

بیشتر شرکت کنندگان در این نظرسنجی تاکید کرده اند قدرتهای طرفدار دادگاه بر خلاف ادعای خود برای اجرای عدالت، اهداف سیاسی را دنبال می کنند.

نکته قابل توجه این است که موضع کلی طایفه دروزیها درباره دادگاه بین المللی حتی پس از خروج ولید جنبلاط رهبر دروزی از جریان غربگرای 14 مارس و بازگشت وی به جریان مقاومت تغییر نکرده است.

این نظرسنجی طی روزهای 13 و 16 جولای در میان 800 نفر انجام شده است و طوایف و مناطق و گروههای مختلف سنی را در برگرفته است.
 
نتایج این نظرسنجی با نتایج نظرسنجی مرکز مطالعات و اطلاعات بیروت در ماه اوت سال 2010 تقریبا برابر است که در آن نظرسنجی، 70 درصد لبنانی ها بر ضرورت محاکمه شاهدان دروغین پرونده ترور حریری پیش از آغاز محاکمه مظنونان تاکید کرده بودند، نکته جالب در آن نظرسنجی این بود که حدود 63 درصد اهل سنت نیز چنین درخواستی را مطرح کرده بودند

خاطر نشان می شود سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه شنبه یازدهم تیرماه در واکنش به صدور کیفرخواست دادگاه ترور حریری علیه برخی اعضای مقاومت، در سخنان مهمی به افشاگری درباره مسائل پشت پرده دادگاه و اهداف خطرناک طراحان این دادگاه پرداخت و تاکید کرد نشانه های صدور این کیفرخواست پس از جنگ 33 روزه 2006 که با شکست رژیم صهیونیستی در برابر رزمندگان مقاومت لبنان همراه بود، نمایان شد و کسانی که این دادگاه را تشکیل داده اند، در حقیقت مقاومت و جبهه حامیان آن یعنی ایران و سوریه را هدف قرار داده اند.
 
نصرالله تلاش برای مخدوش شدن وجهه مقاومت در میان مردم لبنان و دیگر ملتهای مسلمان و آزاده که پس از پیروزی در جنگ 33 روزه محبوبیت دوچندانی پیدا کرده است، برنامه ریزی برای ایجاد فتنه طایفه ای و مذهبی در لبنان و در نهایت حذف مقاومت و زمینه سازی برای نفوذ رژیم صهیونیستی و سلطه آمریکا بر لبنان را از مهمترین اهداف تشکیل دادگاه بین المللی لبنان اعلام کرده بود.
 
دبیرکل حزب الله با ارائه اسناد و مدارک قاطع که در خلال سخنانش پخش می شد، بار دیگر به فرضیه دست داشتن رژیم اسرائیل در ترور نخست وزیر فقید لبنان اشاره کرد و البته از اینکه دست اندرکاران این دادگاه به مستندات ارائه شده از سوی حزب الله وقعی ننهادند، به شدت انتقاد کرد و آن را دلیلی بر سیاسی کاری دادگاه و خطرناک بودن اهداف پشت پرده آن دانسته بود.
[ ] [ ] [ zarihorreza ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب